• Akcja Kasjerska DM

• Kolejny już raz szkolna społeczność pokazała, że można na nią liczyć!

Z radością informujemy, że dzięki akcji przeprowadzonej 12 października 2024 r. przez drogerię dm w Centrum Atut przy ulicy Karola Bunscha 19 oraz dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu nasza szkoła otrzymała 15 256 złotych z dochodów za zakupy dokonane w ciągu tylko jednej godziny!

Środki zostaną przeznaczone na dwa nowe kąciki, które zapewnią uczniom atrakcyjniejszy wypoczynek. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję a w szczególności Pani Kindze Walaszek i Pani Milenie Feliks-Regulskiej  !

Serdecznie dziękujemy !

• Ślubowanie klas pierwszych

• Tradycją naszej szkoły jest uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych, która odbywa się w Dniu Edukacji Narodowej. Dlatego w poniedziałek 14 października 2024 roku o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pięciu klas pierwszych. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją pana Mateusza Chmiela, a usłyszeliśmy w ich wykonaniu piosenkę "Mam Supermoce". Popis swoich wokalnych i recytatorskich umiejętności dały także Pierwszaki. Ich występ był oklaskiwany gromkimi brawami, zwłaszcza przez wzruszonych Rodziców i Dziadków siedzących na widowni. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Najpierw odbyło się przekazanie sztandaru naszej szkoły nowemu Pocztowi. Następnie Pierwszaki ślubowały i zostały uroczyście pasowane na uczniów SP 53 w Krakowie. Na koniec wszystkie klasy wykonały sobie zdjęcia na tle dekoracji wykonanej wg pomysłu szkolnego plastyka pani Anety Zielińskiej-Ciężadlik. Potwierdzeniem przyjęcia klas pierwszych w poczet uczniów SP 53 było wręczenie im przez wychowawców legitymacji szkolnych, które od 13 lipca 2024 roku wydawane są w Polsce wyłącznie w formie plastikowej karty, znanej jako e-legitymacja.

Pierwszakom życzymy wielu szkolnych przyjaźni i sukcesów w nauce!

• 17 września uczniowie klasy III D i III B uczestniczyli w „Europejskim Tygodniu Mobilności”.

• Akcja pod hasłem „Pieszo do celu” polegała na przemarszu dzieci z krakowskich szkół z  wykonanymi własnoręcznie znakami drogowymi oraz transparentami, informującymi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Trasa przemarszu przebiegała od Błoń przez Aleje; ulicami Zwierzyniecką i Grodzką do Rynku Głównego, gdzie hejnalista odegrał hejnał, a kamery stacji telewizyjnych zarejestrowały przebieg marszu. Na mecie, która znajdowała się przy stadionie Wisły-Kraków odbył się pokaz sprzętu służb oraz konkurs w ramach akcji.

Uczniom podczas przemarszu towarzyszyły maskotki policji, straży miejskiej i  MPK.

Znaki drogowe przygotowane przez uczniów będą udostępnione szerszej publiczności szkolnej  na wystawie w korytarzach szkoły.