•   19 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Sławni malarze wśród nas”, przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 53 w Krakowie we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, gdzie zostały zaprezentowane prace plastyczne naszych uczniów oraz uczniów z partnerskich szkół ze Słowacji i Czech, biorących dział w projekcie finansowanym ze środków programu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne, Współpraca szkół. Obrazy, które znalazły się na wystawie są interpretacją dzieł wielkich światowych mistrzów oraz wybitnych polskich, słowackich i czeskich malarzy.

Otwarcia wystawy dokonali Ewa Wodnicka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 53 i Sebastian Walosczyk, wizytator Kuratorium Oświaty. Wernisaż odbył się pod patronatem Zarządu i Rady Dzielnicy VIII Dębniki. Patronat medialny nad wystawą objęło Radio Kraków oraz TVP Oddział Kraków. W Wydarzeniu wzięli udział młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 53, ich rodzice, nauczyciele, radny Dzielnicy VIII - Piotr Zaraska, profesor Piotr Jargusz, wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz zaproszeni goście.

O projekcie  - pobierz

Padlet - pobierz