• 15.10.2024r .

• "W zeszłym tygodniu podczas zajęć na świetlicy dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z ekologią. Wspólnie stworzyliśmy kodeks małego ekologa, który będzie dla nas motywacją do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska."

• 14.10.2024

• Konkurs plastyczny ,,Jesienne drzewo”

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod tytułem ,,Jesienne drzewo”. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swój talent artystyczny. Każdy uczestnik wykazał się ogromną kreatywnością, a różnorodność technik i materiałów użytych do tworzenia jesiennych drzew była imponująca.

Organizatorzy konkursu wyłonili najpiękniejsze prace spośród 3 kategorii wiekowych:

W kategorii klas I:

2 miejsce Zlata N. 3d

3 miejsce Agata R. 3b

Dominik F. 3b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich wspaniałe prace i dziękujemy za udział
          w konkursie. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować piękno jesieni poprzez sztukę.

Organizatorzy:

Jadwiga Konopka

Olga Tokarz – Teterycz

Katarzyna Turaj

• 09.10.2024

• W ubiegłym tygodniu, w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy na temat zwierząt. Powstały piękne prace plastyczne. Przypomnieliśmy sobie jak należy dbać o zwierzęta i jaką rolę pełnią w naszym życiu.

• 01.10.2024

• W minionym tygodniu, podczas zajęć w świetlicy, uczniowie rozwijali postawę akceptacji i tolerancji wobec drugiej osoby. Rozmawialiśmy na temat szacunku oraz empatycznego reagowania na emocje i potrzeby wobec innych. Powstały prace autorstwa uczniów – rysunki pokazujące jak jesteśmy różni, ale każdy tak samo ważny oraz odrysowane i wycięte dłonie na których dzieci zdefiniowały słowo tolerancja.

• 23.09.2024

• W zeszłym tygodniu podczas zajęć na świetlicy dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie poznali podstawowe znaki drogowe, które później samodzielnie wykonali. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznej drogi do szkoły na rowerze i hulajnodze, zwróciliśmy uwagę na odpowiedni ubiór rowerzysty i konieczne elementy wyposażenie sprawnego roweru.

• 09.09.2024

• W minionym tygodniu, podczas zajęć w świetlicy szkolnej, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem świetlicy szkolnej oraz regulaminem placu zabaw. Powstały pierwsze prace autorstwa uczniów – odrysowane i wycięte ręce, które tworzą kwiat na tablicy z zasadami obowiązującymi w świetlicy, projekty wymarzonego placu zabaw oraz rysunki pokazujące zasady zachowania na placu zabaw. Miło nam, że po wakacyjnej przerwie do świetlicy przybyli uśmiechnięci uczniowie.