1 % podatku na Szkołę Nr 53 - szczegóły w zakładce INFORMACJE - 1 % podatku

KALENDARZ


KONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 53
ul. Skośna 8
30-383 Kraków
tel/fax: 12/262-20-27

mail: sp53krakow@wp.pl

TABLICA

 

 

 

 

 

Fotorelacja - Wernisaż wystawy „Sławni malarze wśród nas” w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

05-03-2020

19 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Sławni malarze wśród nas”, przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 53 w Krakowie we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, gdzie zostały zaprezentowane prace plastyczne  naszych uczniów oraz uczniów z partnerskich szkół ze Słowacji i Czech, biorących dział w projekcie finansowanym ze środków programu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne, Współpraca szkół. Obrazy, które znalazły się na wystawie są interpretacją dzieł wielkich światowych mistrzów oraz wybitnych polskich, słowackich i czeskich malarzy.

Otwarcia wystawy  dokonali  Ewa Wodnicka, dyrektor Szkoły SP nr 53 i Sebastian Walosczyk, wizytator Kuratorium Oświaty.

Wernisaż odbył się  pod patronatem Zarządu i Rady Dzielnicy VIII Dębniki. Patronat medialny nad wystawą objęło Radio Kraków oraz TVP Oddział Kraków.

W Wydarzeniu wzięli udział młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 53, ich rodzice, nauczyciele, radny Dzielnicy VIII  - Piotr Zaraska, profesor Piotr Jargusz, wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz zaproszeni goście.

Link do fotorelacji:

https://youtu.be/eaE-kIhU5m8

 

Koordynatorki projektu:

Bogusława Baron, Ewa Pawlak-Głuc

powrót