1 % podatku na Szkołę Nr 53 - szczegóły w zakładce INFORMACJE - 1 % podatku

KALENDARZ


KONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 53
ul. Skośna 8
30-383 Kraków
tel/fax: 12/262-20-27

mail: sp53krakow@wp.pl

TABLICA

 

 

 

 

 

„Don’t be mean! Be green!” Ekologiczny protest klasy 7F.

25-02-2020

„Nie bądź łoś i zrób dla Ziemi coś”, „Nie niszczmy środowiska, bo śmierć nam będzie bliska!”, „Zastąp plastic i bądź fantastic” – między innymi takie hasła można było przeczytać na transparentach przygotowanych na protest ekologiczny, zorganizowany przez klasę 7F tuż przed feriami. 23 stycznia 2020 roku uczniowie zorganizowali wydarzenie, którego celem było pokazanie, jak ważna jest ochrona środowiska. Protest miał pokazać, że nawet pozorne zmiany, np. picie wody z kranu zamiast z butelek plastikowych, mają wpływ na nasze środowisko i że każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci. Pomysł na wydarzenie jest efektem współpracy uczniów i wychowawczyni klasy, pani Bogusławy Baron. Przygotowania trwały kilka tygodni. Konieczne było napisanie scenariusza, wymyślenie sloganów ekologicznych, wykonanie transparentów i kostiumów. Uczniowie ubrani w worki na śmieci, do których przymocowane były np. plastikowe butelki, słomki, nakrętki i wszelkie możliwe plastikowe opakowania używane w domach, kilkakrotnie przemaszerowali po szkole. Trzymali w rękach transparenty i wykrzykiwali hasła ekologiczne. Po akcji, wszyscy posegregowali śmieci wykorzystane do przygotowania kostiumów i wyrzucili je do odpowiednich pojemników. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony szkolnej społeczności oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że protest pomógł zrozumieć uczniom naszej szkoły, że bycie eko wcale nie jest trudne.

Agnieszka Słowik - Przewodnicząca 7F

Galeria - tutaj

powrót