Świąteczna zbiórka żywności - podziękowanie za wolontariat na rzecz potrzebujących.

03-01-2020

W dniu 30 listopada 2019 roku wolontariuszki z naszej szkoły brały udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Świąteczna zbiórka żywności” organizowanej przez Banki Żywności w Krakowie. W akcji wzięło udział 11 wolontariuszek z klas VII A, VII B oraz VII E. Dziewczyny zbierały żywność w sklepie Biedronka przy ulicy Berka Joselewicza. Celem akcji było zebranie jak największej ilości produktów, które przekazane zostaną organizacjom pozarządowym zajmującym się opieką nad dziećmi, młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi, bezdomnymi i innymi osobami będącymi w trudnej sytuacji życiowej. Do obowiązków wolontariuszek należało prowadzenie akcji informacyjnej dla klientów sklepu Biedronka, przyjmowanie żywności, segregowanie jej oraz pakowanie. W tym roku, przez dwa dni, tj. 29-30 listopada, w całej Małopolsce udało się zebrać 67244,182 kg żywności. W samym Krakowie zebrano 32441,970 kg jedzenia. Kolejna zbiórka z Bankami Żywności już przed Wielkanocą.

Podziękowanie znajdziesz tutaj