1 % podatku na Szkołę Nr 53 - szczegóły w zakładce INFORMACJE - 1 % podatku

KALENDARZ


KONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 53
ul. Skośna 8
30-383 Kraków
tel/fax: 12/262-20-27

mail: sp53krakow@wp.pl

TABLICA

 

 

 

 

 

Drugi rok projektu Erasmus+ „Sławni malarze wśród nas”.

17-10-2019

W Szkole Podstawowej nr 53 im. J. H. Dąbrowskiego już drugi rok trwa realizacja projektu programu Erasmus+ pt. „Sławni malarze wśród nas” w ramach akcji Współpraca szkół. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2018r. i jego głównym celem jest zdobycie wiedzy o życiu i twórczości wybranych malarzy z różnych epok. W ubiegłym roku szkolnym poznawaliśmy dzieła światowych mistrzów pędzla, uczestnicząc w warsztatach historycznych i dokonując interpretacji wybranych obrazów mistrzów różnymi technikami plastycznymi na zajęciach pozalekcyjnych. W tym roku szkolnym skupiamy się na artystach krakowskich. Pokażemy ich dzieła, wykonane przez nas nowymi technikami plastycznymi naszym kolegom ze szkoły słowackiej, czeskiej i włoskiej. Wybraliśmy dzieła takich mistrzów jak: Wyspiański, Mehoffer, Makowski, Stryjeńska i prof. Jargusz. Poza warsztatami plastycznymi w szkole, będziemy także chodzić po Krakowie śladami naszych krakowskich mistrzów. Będziemy zwiedzać stałe i czasowe ekspozycje w galeriach i muzeach naszego miasta. Planujemy udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez artystów plastyków w pracowniach i w plenerze. Zwieńczeniem naszej pracy stanie się wernisaż, o którym nie omieszkamy wszystkich naszych fanów powiadomić.

Koordynatorki programu: Bogusława Baron, Ewa Pawlak-Głuc

powrót