1 % podatku na Szkołę Nr 53 - szczegóły w zakładce INFORMACJE - 1 % podatku

KALENDARZ


KONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 53
ul. Skośna 8
30-383 Kraków
tel/fax: 12/262-20-27

mail: sp53krakow@wp.pl

TABLICA

 

 

 

 

 

Wizyta we włoskim Arezzo w ramach projektu Erasmus+

18-07-2019

Po pierwszej wizycie partnerskiej w Polsce w ramach projektu "Sławni malarze wśród nas", która miała miejsce w marcu w naszej szkole, odbyło się kolejne spotkanie dzieci i nauczycieli z Polski, Czech, Słowacji i Włoch w maju tego roku szkolnego, tym razem w szkole partnera włoskiego. W dniach 14 - 16 maja 2019r. gościła nas szkoła podstawowa Istituto Aliotti w Arezzo we Włoszech, we wschodniej części Toskanii.

Do hotelu Arezzo Sport College przybyliśmy 13 maja, a następnego dnia odwiedziliśmy szkołę Aliotti. Ten dzień upłynął pod znakiem integracji. Było przywitanie z uczniami tamtejszej szkoły, rozdanie drobnych upominków, a następnie w sali widowiskowej zaprezentowaliśmy społeczności szkolnej  Aliottii i partnerom projektu nasz kraj, miasto i naszą szkołę oraz w grupach międzynarodowych odbyły się warsztaty plastyczne połączone z quizem. Po obiedzie Pavlina, koordynator projektu z ramienia włoskiej szkoły, pokazała nam ciekawe miejsca w zabytkowym centrum Arezzo.

Popołudniowy czas dzieci spędziły w rodzinach włoskich, gdzie wspólnie odkrywali piękno miasta Arezzo, parków miejskich, a także poznali gościnność i zwyczaje włoskich rodzin.

Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w najważniejszym wydarzeniu wizyty partnerskiej - był to wernisaż w Casadell'Energii  prac stworzonych przez uczestników projektu, którzy czerpali inspirację z dzieł wielkich mistrzów przeszłości, takich jak Picasso, Klimt, Van Gogh, czy  Arcimboldo, o czym rozpisywały się lokalne media, m.in. Arezzo24.net, StampToscana.

Wycieczka do Florencji była zwieńczeniem pobytu we Włoszech. Dzieci i nauczyciele z Czech, Polski i Słowacji mieli możliwość podziwiania dzieł wybitnych artystów malarstwa włoskiego i europejskiego w Galerii UFizzi oraz piękno zabytkowego centrum Florencji.

16 maja odbyło się  pożegnalne spotkanie, podczas którego uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty.

Wraz z zakończeniem wizyty we Włoszech wszyscy partnerzy przygotowują się do wizyty w szkole czeskiej pod koniec września 2019 roku.

Ewa Pawlak-Głuc

 

Aby zobaczyć zdjęcia z wyjazdu do Arezzo kliknij TUTAJ

powrót